Дома Топ вести Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски Лил, Лени Јоро, пишуваат шпанските медиуми.

Младиот француски дефанзивец важи за еден од најголемите таленти и за него силен интерес покажуваат многу европски гиганти пред се ПСЖ.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Лил е свесен дека нема да може да го задржи 18-годишниот дефанзивец и е спремен да го продаде ова лето, а Реал веќе ја победил конкуренцијата.

После заминувањето на Начо, Реал ги забрзал преговорите и постигнал договор со Французинот, а „кралевите“ се спремни да ја платат сумата од 40 милиони евра која ја бара Лил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…