Дома Фудбал Репрезентации Реакцијата на хрватскиот коментатор по примениот гол од Албанија 🎥

Реакцијата на хрватскиот коментатор по примениот гол од Албанија 🎥

Oд голема еуфорија по пресвртот до разочарувања – така може да се опише ситуацијата на Хрватите во вчерашниот натпревар против Албанија.

Губеше Хрватска со 1:0, направи пресврт и поведе со 2:1, но на крајот прими гол за 2:2 во 95. минута.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Разочарувањето за Хрватите можеше да се види и во реакцијата на коментаторот на „ХРТ“ кој едноставно не знаеше што да каже по примениот гол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Лапорта: Сега конечно сме во ситуација да делуваме на трансфер пазарот

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта рече дека во Ханси Флик ја гледа вистинската личн…