Дома Фудбал Останато Реакцијата на Мбапе која ќе ве воодушеви, а поради ова и Силва е капитен на „Светците“ (ВИДЕО)

Реакцијата на Мбапе која ќе ве воодушеви, а поради ова и Силва е капитен на „Светците“ (ВИДЕО)

ПСЖ вчера ја продолжи фантастичната низа од 14 победи во исто толку дуели во француската Лига 1, бидејќи на свој терен славеа против Тулуз со 1:0.

Одлучувачкиот погодок го постигна Кавани веќе во 9. минута, но не го привлече само тој вниманието на навивачите на теренот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Капитенот на Парижаните, Тијаго Силва блесна во една ситуација пред својот гол кога ја оправда довербата на Томас Тухел и улогата на предводник на оваа генерација на францускиот клуб.

Во последните моменти од мечот, гостите имаа опасен напад кој Бразилецот го пресече така што ја постави главата онаму каде многумина не би ја поставиле и така ја спречи опасноста пред Буфон.

Во продолжение погледнете го овој потег, како и реакцијата на Мбапе која ќе ве воодушеви.

https://www.youtube.com/watch?v=FYOufLEgdQA

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …