Дома Фудбал Останато Реакцијата на Крос најдобро покажува каков играч е Де Брујн 🎥

Реакцијата на Крос најдобро покажува каков играч е Де Брујн 🎥

Тони Крос со години е помеѓу најдобрите играчи во светот, а на нивото на Германецот дефинитивно е и Кевин Де Брујн.

По палката на Пеп Гвардиола Де Брујн стана најдобар асистент во Премиер лигата и еден од најдобрите во Европа и се работи за играч против кој е тешко да се игра.

За каков играч станува збор најдобро покажува реакцијата на Тони Крос при поздравот после натпреварот.

Крос му пружи рака на Де Брујн и направи израз на лицето како да сака да му каже дека одиграл фантастичен натпревар. Белгиецот на таа честитка се насмеа и следуваше прегратка.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Официјално: Рома службено го загуби мечот со Верона

Италијанската фудбалска федерација денес донесе одлука мечот од првото коло од Серија А по…