Дома Фудбал Англија Реакцијата на Гери Невил по промашувањето на Марсијал (ВИДЕО)

Реакцијата на Гери Невил по промашувањето на Марсијал (ВИДЕО)

Ливерпул вчера заслужено стигна до победа во дербито против Манчестер Јунајтед.

Манчестер Јунајтед до вчера беше единствениот тим кој сезонава не изгубил од Ливерпул во Премиер лигата, нивниот прв натпревар на „Олд Трафорд“ заврши без победник 1:1.

Победата на Ливерпул ја обезбедија Вирџил Ван Дајк и Мохамед Салах.

Во еден момент од дербито Ентони Марсијал имаше одлична прилика и излезе сам пред Алисон, сепак не успеа да погоди, а тоа промашување го изнервира легендарниот фудбалер на „црвените ѓаволи“ Гери Невил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

„Одиш во Манчестер Сити, клуб кој е многу помал од овој“

Рубен Дијаз стана нов играч на Манчестер Сити. Вчера вечер Манчестер Сити го потврди транс…