Дома Видео Реакцијата на Алба покажува колку Барселона беше немоќна против Баерн 🎥

Реакцијата на Алба покажува колку Барселона беше немоќна против Баерн 🎥

Барселона за првпат во историјата на Лигата на шампионите свој натпревар заврши без шут во рамките од голот.

Каталонците го пречекаа Баерн и беа поразени со 0:3, победата на германскиот тим беше апсолутно заслужена затоа што доминираа на теренот.

Во еден момент од натпреварите камерите го снимија Алба на клупата и тој момент можеби најдобро ја опишува немоќта на Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Дали соблекувалната на Сити го саботира Де Брујн?

Доскорешниот заменик капитен на Манчестер Сити, Кевин де Брујн изгледа не ужива апсолутна …