Дома Фудбал Останато Реакции на Твитер: На кого личеше Јовиќ на претставувањето во Реал? (ФОТО)

Реакции на Твитер: На кого личеше Јовиќ на претставувањето во Реал? (ФОТО)

0

Има многу интересни реакции, но една сепак доминира.

Лука Јовиќ или Иван Драго, односно Долф Лундгрен, прашањето е сега?

Следејќи ги реакциите на навивачите на Реал Мадрид ова попладне после официјалната промоција на Јовиќ на „Бернабеу“ најсилниот впечаток е дека многумина го споредуваат славниот актер од култниот филм „Роки“.

Но, има и такви кои Јовиќ ги потестува на Шварценегер, додека некои го споредуваат со одредени ликови од сега актуелната серија „Игра на тронови“.

Во продолжение погледнете некои од интересните реакции.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Уругвај – Еквадор: Суарез и дружината ја започнуваат борбата за престижниот трофеј

Во Минеирао доцна во ноќта помеѓу недела и понеделник играат Уругвај – Еквадор. Копа Амери…