Дома Фудбал Англија Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секудни од натпреварот (1:0).

Во дуелот кој може да се покаже како клучен во борбата за четврто место видовме многу возбудувања и само еден гол.

Во првото полувреме немаше голови, но и шанси, па во вториот дел Рангник реши да ги внесе во игра Кавани, Рашфорд и Марсијал.

Тоа доведе до отворен фудбал и шанси на двете страни, а среќниот крај го извлече Јунајтед со голот на Рашфорд во последната секунда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Погреши ли ВАР со голот на Бензема?

На полувремето во Париз помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид нема голови, најинтересниот момент с…