Дома Фудбал Рафа Бенитез веќе утре може да биде промовиран во новиот клуб!

Рафа Бенитез веќе утре може да биде промовиран во новиот клуб!

benitez

Успешниот стратег се чуствуваше предаден од страна на Њукасл.

Рафа Бенитез пред неколку дена го напушти Њукасл, а подоцна и откри дека повеќе пати е изигран од страна на сопственикот Мајкл Ешли.

Поранешниот тренер на европските гиганти како Реал Мадрид, Наполи, Челзи, Интер и Ливерпул нема да остане долго време без ангажман.

Според пишувањето на „Марка“ наскоро ќе седне на клупата на Далијан Џифанг. Кинеските медиуми пишуваат дека официјалната конференција на која овој клуб ќе го претстави Бенитез може да биде одржана веќе утре.

Бенитез така ќе го превземе богатиот клуб кој во своите редови има играчи како Јаник Караско и Марек Хамшик. Словакот веќе соработуваше со Бенитез во Наполи.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Симеоне: Ако Реал добива повеќе пенали, тоа е затоа што повеќе напаѓа

Последните неколку денови во Шпанија повторно се разгоре “војната“ помеѓу Реал Мадрид и Ба…