Дома Фудбал Рамос има предлог: Посебна „Златна топка“ за Роналдо и Меси

Рамос има предлог: Посебна „Златна топка“ за Роналдо и Меси

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос се погува со фактот дека „Златната топка“ оваа година му беше додена на Лионел Меси.

Рамос предложи воведување посебна „Златна топка“ само за Кристиано Роналдо и Лионел Меси кои се рекодери со вакви награди.

„Може да се направи „Златна топка“ одделно за да им се додели на Кристиано и Меси, во зависност од нивните резултати. И дајте друга „Златна топка“ за која ќе конкурираат сите други. Ќе биде подобро за фудбалот“, се пошегува Рамос.

Меси оваа година ја освои 6-та „Златна топка“, додека Роналдо до сега има освоени 5 вакви награди.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Шок за Сетиен и друштвото: Третолигаш води на полувремето против Барселона! (ВИДЕО)

Третолигашот Ибица на полувремето против Барселона има шокантен резултат. Ибица после 45 м…