Дома Македонски спорт Ракометна икона: Лазаров сруши нов рекорд во Лигата на шампионите!

Ракометна икона: Лазаров сруши нов рекорд во Лигата на шампионите!

Денес македонската ракометна икона Кирил Лазаров стигна до нов рекорд во Лигата на шампионите.

Лазаров со Нант го игра натпреварот против Кјелце кој е негов 250. во ова натпреварување.

На врвот Лазаров е осамен со еден натпревар повеќе од Арпад Штербик.

Инаку, Лазаров од претходно е лидер по бројот на голови во историјата на ЛШ (1.369 до овој натпревар), а сега е на врвот и во друг сегмент.

Ќе споменеме и дека денес францускиот „Л’Eкип“ најави дека Лазаров ќе остане да игра за Нант и во наредната сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…