Дома Македонски спорт Мак ракомет Ракометарите ќе добијат премија од РФМ за големата победа над Данска

Ракометарите ќе добијат премија од РФМ за големата победа над Данска

Македонија направи сензација и вчера во Скопје падна светскиот шампион Данска.

По оваа победа Македонија го превзема првото место во групата во квалификациите со максимални шест освоени бодови. Претседателот Живко Мукаетов по завршувањето на натпреварот соопшти и дека ќе ги награди ракометарите со премија од 20.000 евра.

Навистина убав гест од претседателот на федерацијата кој долги години одлично го води македонскиот ракомет.

Освен победата и премијата можеме слободно да кажеме дека ракометарите по оваа победа одново ја вратија вербата на јавноста во националниот тим после Светското првенство во Египет каде што бевме непрепознатливи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Пандев и Ангеловски „уловени“ во луксузен ресторан во Букурешт 📷

Во романаските медиуми се појавија фотографии кои можат да предизвикаат проблеми за македо…