Дома Македонски спорт Мак ракомет Ракометарите добија дополнителна мотивација пред Светското првенство

Ракометарите добија дополнителна мотивација пред Светското првенство


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Македонската ракометна репрезентација доби дополнителна мотивација пред почетокот на Светското првенство во Полска и Шведска.

Ракометната федерација на Македонија најави дека ќе додели премија од 30.000 до 60.000 за пласман во втората фаза во зависност од резултатите во првата.

Со пласман остварен со една победа ракометарите ќе добијат 30.000 евра, со две победи 45.000 евра, а три победи и прво место во групата би донеле 60.00 евра.

На Светското првенство Македонија ќе игра во група со Норвешка, Холандија и Аргентина на 13-ти, 15-ти и 17-ти. Првиот натпревар го играме во петок од 20:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…