Дома Фудбал Ракитиќ и Нејмар прогласени за легенди на Барселона

Ракитиќ и Нејмар прогласени за легенди на Барселона

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона официјално прогласи пет играчи за клупски легенди.

Иван Ракитиќ, кој моментално настапува во Саудиска Арабија, го најде своето место меѓу легендите на Барселона.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во листата која брои 108 имиња тој беше претставен заедно со Бразилецот Нејмар.

Ракитиќ настапуваше за Барселона од 2014 до 2020 година забележувајќи 333 настапи, 40 постигнати голови и 42 асистенции. 

Покрај споменатите двајца место меѓу легендите на клубот најдоа и Хулиано Белети, Педро Родригес, Давид Виља.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Што значеше гестот на Араухо по црвениот картон? 🎥

Бaрселоа загуби со 1:4 од Пари Сен Жермен пред своите гледачи во реваншот од четврт-финале…