Дома Фудбал Англија Пукна сеир на Островот: Играчот на Евертон си нацртал стомачни! (ФОТО)

Пукна сеир на Островот: Играчот на Евертон си нацртал стомачни! (ФОТО)

Eвертон за викендот во дербито на колото на Островот славеше против Челзи на свој терен со резултат 3:1.

Заминувањето на Марко Силва се покажа како позитивна шок терапија за „Карамелите“ бидејќи со овој триумф ја прекинаа црната низа од три врзани победи. Ричарлисон во петтата минута го отвори резултатот, за потоа Калверт Левин да зголеми на 2:0 во вториот дел.

Мала надеж на Челзи даде голот на Ковачиќ, меѓутоа нешо подоцна Калверт Левин со својот втор гол стави точка на натпреварот.

Левин на својот Инстаграм профил објави фотографија од прославата еден од головите и немаше да биде ништо чудно ако навивачите не забележаа дека Левин си поиграл со „фотошоп“.

Имено, тој себеси си нацртал стомачни мускули сакајќи да изгледа подобро, меѓутоа брзо беше откриен, па стана предмет на потсмев.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Меси повторно упати силни критики до Барселона

Лионел Меси му пружил поддршка на својот голем пријател Луис Суарез кој по шест години ја …