Дома Фудбал Лига на шампиони ПСЖ потврди: Мбапе нема да игра против Баерн

ПСЖ потврди: Мбапе нема да игра против Баерн


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Лошите најави за ПСЖ по вчерашната повреда на Мбапе денес беа потврдени, Французинот ќе го пропушти првиот натпревар против Баерн во Лигата на шампионите.

ПСЖ потврди дека по повредата која ја заработи против Монпелје Мбапе ќе биде надвор од терените три недели.

Мбапе заработил повреда на мускулот и поради тоа беше заменет уште во 21. минута, а претходно двапати промашуваше од белата точка.

Паузата од три недели значи дека Галтие нема да го има на располагање Мбапе во првиот натпревар против Баерн од двомечот во Лигата на шампионите. Тој натпревар се игра на 14-ти февруари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Роналдо по новиот рекорд: Одлично е што уште играм и постигнувам голови

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Кристијано …