Дома Трансфер зона ПСЖ и Барселона го сакаат Канте

ПСЖ и Барселона го сакаат Канте

Пари Сент Жермен веќе работи на трансферот на Нголо Канте и сака да го донесе во летниот преоден рок.

Канте влезе во последната година од договорот и засега нема најави за негово продолжување.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


ПСЖ сака да ја добие ботката со Барселона, која исто така силно е заинтересирана за потписот на 31-годишниот Французин.

Канте веќе подолго време е надвор од терените поради повреда, па сега конечно почна да тренира со тимот.

Готово сигурно ќе го напушти Челзи на крајот на сезоната, а останува да видиме дали ќе се пресели во Париз или Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Баерн ја постави цената на Алфонсо Дејвис

Еден од најдобрите бекови во светот, Алфонсо Дејвис речиси сигурно следната година ќе го н…