Дома Трансфер зона Пропадна трансферот на Лукас Пакета во Сити

Пропадна трансферот на Лукас Пакета во Сити

Манчестер Сити дефинитивно се откажа од ангажман на Лукас Пакета од Манчестер Сити, пренесуваат медиумите на Островот.

Пакета требаше да биде замена за Ријад Марез, кој замина во Саудиска Арабија, но Вест Хем за неговата слобода бара 100 милиони фунти.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Граѓаните“ понудија 70 милиони фунти, понуда која Вест Хем експресно ја одби, но преговорите продолжија.

Сега медумите јавуваат дека Сити дефинитивно се откажал од Бразилецот, бидејќи не е спремен да ја плати сумата која ја бараат „чеканите“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Лукас Пакета може да биде летната „бомба“ од 100 милиони евра во Премиер лигата

Лукас Пакета потенцијално би можел да биде една од летните бомби во Премиер лигата. Бројни…