Дома Фудбал Лига на шампиони Промашувањето на Ди Марија кое ПСЖ може скапо да го чини 🎥

Промашувањето на Ди Марија кое ПСЖ може скапо да го чини 🎥

Манчестер Сити води на полувремето во Париз, но тоа можеше да не биде така ако Анхел Ди Марија беше малку по прецизен.

Некаде пред средината на првото полувреме Едерсон киксираше и лошо додаде до Бернардо Силва, таа топка ја пресече Ди Марија кој шутираше кон празната мрежа, но не беше прецизен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Легендарниот тренер го откри својот фаворит за Скудетото

Легендарниот фудбалски тренер, Свен Горан Ериксон, на изненадување на многумина верува дек…