Дома Фудбал Англија Продолжува одложувањето натпревари во Премиер лигата

Продолжува одложувањето натпревари во Премиер лигата

Натпреварот помеѓу Барнли и Лестер кој беше на програмата на 15. јануари е одлоижен поради големиот број заразени играчи со коронавирус.

Барнли испрати барање до Премиер лигата натпреварот од 22. коло да се одложи поради отсутните играчи во нивнте редови, дел поради коронавирусот, дел поради повреди.

„Извршниот одбор на Премиер лигата го прифати барањето на Барнли затоа што клубот нема доволен број играчи на располагање за одигруивање на натпреварот (13 фудбалери и еден голман)“, се наведува во соопштението.

Ова е веќе четврти натпревар на Барнли кој е одложен оваа сезона од иста причина.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Рашфорд побрз од судискиот свиреж за голема победа на Јунајтед

Манчестер Јунајтед постигна важна победа против Вест Хем и тоа буквално во последните секу…