Дома Фудбал Англија Проблем за Манчестер Јунајтед: Се повреди Хојлунд

Проблем за Манчестер Јунајтед: Се повреди Хојлунд

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Расмус Хојлунд кој влезе во одлична голгетерска форма ќе мора да паузира две до три недели.

Клубот од „Олд Трафорд“ потврди дека Хојлунд е повреден, но не информираше како дошло до таа повреда.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Сигурно дека неговото отсуство ќе биде проблем за Јунајтед. Тој беше најдобриот фудбалер на Јунајтед во 2024 година и на пет натпревари постигна шест гола, додавајќи и две асистенции.

Во краткото соопштение од Јунајтед се наведува дека станува збор за повреда на мускулот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…