Дома Фудбал Проблем за Зидан: Се повредија Модриќ и Бејл!

Проблем за Зидан: Се повредија Модриќ и Бејл!

0

Зинедин Зидан е најголем губитник од вчерашниот натпревар помеѓу Велс и Хрватска во Кардиф.

Францускиот стратег многу лесно за наредниот натпревар би можел да остане без двајца свои важни фудбалери кои вчера беа на спротивните страни.

Лука Модриќ во финишот од натпреварот помеѓу Велс и Хрватска на носилки беше изнесен од теренот и изгледа дека неговата повреда е и тоа како сериозна.

Од друга страна здрав натпреварот не го заврши и Герет Бејл. Тој поткривнуваше во добар дел од натпреварот и се претпоставува дека заработил повреда.

Реал наредниот викенд игра против Мајорка, а седум дена подоцна следи големото „Ел Класико“ против Барселона.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Ѕвездата на Барселона: На многу работи не гледам на цената, но да се купува Ферари е лудост

Кога минатата година Клемент Ленглет за 36 милиони евта од Севиља премина во Барселона мно…