Дома Останати Пријател на семејството за таткото на Кабиб: Седум дена беше во кома и не може да зборува

Пријател на семејството за таткото на Кабиб: Седум дена беше во кома и не може да зборува

Познатиот коментатор Рамазан Рабаданов, инаку пријател на семејството Нурмагомедов, објави детали за состојбата на таткото на Кабиб, Абдулманап Нурмагомедов.

Ќе потсетиме, претходно беше познато дека 57 годишниот татко и тренер на УФЦ шампионот беше хоспитализиран со дијагноза на воспаление на белите дробови, на тестот на коронавирус беше негативен. Тој поради проблеми со дишењето е сместен во воената болница во Москва каде што беше примен на 25. Април.

Рабаданов сега објави детали.

„И понатаму лежи во болницата во Москва. Зафатени му се 75% од белите дробови, оперирано му е и срцето откако имаше сцев и мозочен удар. Во кома беше седум дена. Се разбуди, но не може да зборува, состојбата му е тешка. Сите се надеваме дека набрзо ќе се опорави“, изјави Рабаданов.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Невозможното стана возможно: „Малиот“ кој си го победи идолот – каква трка беше ова! (видео)

Рио, Олимпијада, 2016. Финале на 100 метри пеперутка. Фелпс е тука за да постави уште една…