Дома Фудбал Италија Пресметана висината на новиот „небесен“ скок на Роналдо

Пресметана висината на новиот „небесен“ скок на Роналдо

Со двата гола против Рома Кристиано Роналдо дојде до бројката од 450 голови во Премиер лигата, Серија А и Ла Лига.

Роналдо првиот гол го постигна од пенал, додека по втор пат мрежата на „волчицата“ ја затресе во 69 минута со еден негов нов небесен скок.

Одличниот Португалец скокна и се одржа во воздух колку што е потребно и со глава ја смести топката во мрежата.

Италијанците пресметаа дека Роналдо при овој скок достигнал висина од 2.28 метри.

„Работиме добро и среќни сме, гледам позитивна иднина за нас“, изјави Роналдо после натпреварот кој беше негов 91. во Јувентус. За тие настапи Роналдо собра 68 голови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Се формира „Европска Премиер лига“ – проект тежок 6 милијарди

Англиските гиганти Манчестер Јунајтед и Ливерпул започнаа преговори околу формирањето на „…