Дома Фудбал Пресврт: Модриќ става потпис на нов договор

Пресврт: Модриќ става потпис на нов договор

Иако се очекуваше ова да биде последната сезона на Лука Модриќ во дресот на Реал Мадрид, сепак клубот донесе понаква одлука.

Имено, Реал одлучи да го задржи искусниот Хрват и му понуди нов едногодишен договор до јуни 2025 година.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


„Марка“ пренесува дека Модриќ веднаш ја прифатил понудата, двете страни брзо ги договориле деталите, па Хрватот следнното лето ќе се пензионира на „Сантиаго Бернабеу“.

Карло Анчелоти инсистирал Модриќ и Крос да останат во тимот бидејќи двајцата ветерани не само што играат на врвно ниво, туку се и многу важни во соблекувалната.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Европското првенство засега е во знак на – балканските тужби!

Европското првенство во Германија започна пред седум дена, а УЕФА имаше полни раце работа …