Дома Македонски спорт Прекрасна вест во домот на македонскиот репрезентативец – стана татко!

Прекрасна вест во домот на македонскиот репрезентативец – стана татко!

Maкедонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ има голема причина за славење затоа што – стана татко.

Минатото лето Нено стапи во брак, а денес неговата сопруга се породи во болницата во Казањ. Македонскиот ас беше израдуван со син.


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Честитки до Нено испрати и клубот за кој во изминатиот период одлично настапува Димитријевиќ Уникс Казан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

„Чудата“ на Галевски во историската прва Европска победа на Алкалоид 🎥

Екипата на Алкалоид вчера ја запиша својата прва Европска победа откако во Скопје ја совла…