Дома Топ вести Преговорите започнати: Гризман во спектакуларна трампа се сели во Серија А!?

Преговорите започнати: Гризман во спектакуларна трампа се сели во Серија А!?

Антоан Гризман пристигна на „Камп Ноу“ ова лето како големо засилување, но до сега е само бледа сенка на играчот од Атлетико Мадрид.

Шпанските и италијанските медиуми денес лансираа вистинска „бомба“ и тврдат дека Гризман нема да ја дочека својата втора сезона на „Камп Ноу“ и дека на лето може да се пресели во Милано.

Познато е дека Барселона покажува сериозен интерес за ѕвездата на Интер, Лаутаро Мартинез кој има откупна клаузула од 111 милиони евра, па двата клуба на лето можат да направат спектакуларна трампа.

Италијанските медиуми тврдат дека преговорите помеѓу Интер и Барселона се започнати и дека двата клуба имаат желба да се реализра оваа трампа.

Цената на Гризман  во моментов изнесува 120 милио ни евра, па „нероаѕурите“ се спремни да доплатат додатни 10 милиони евра, но проблем може да биде високата плата на Французинот.

Имено, Гризман на „Камп Ноу“ заработува 17 милиони евра по сезона, па прашање е дали Интер е спремен да му дава толку висока плата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Oткриена причината за смртта на Радомир Антиќ

Славниот српски стратег Радомир Антиќ почина вчера во Мадрид. Веста за смртта на тренерот …