Дома Фудбал Останато Првиот натпревар во Лига Европа сезонава беше решен во 91. минута 🎥

Првиот натпревар во Лига Европа сезонава беше решен во 91. минута 🎥

Денес започна и сезоната во Лигата на Европа, играа Спартак Москва и Легија кои имаат изедначен дуел.

Натпреварот беше решен во судиското продолжение и тоа во корист на екипата од Варшава. Во најголем дел од натпреварот фудбалерите на рускиот тим беа подобри, но не ја искористија доминацијата на теренот, а на крајот ги стигна казната.

Гостите од Полска во последните минути дојдоа до една добра ситуација и го решија натпреварот преку Лирим Кастрати во 91. Минута. Така си освоија важни три бода.

Наредните натпревари од воведното коло во ЛЕ се на програмата утре.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Пеле со видео порака ги успокои фановите🎥

Бразилската фудбалска легенда, Пеле продолжува со рехабилитацијата после операцјата која ј…