Дома Фудбал Останато Првата изјава на Артур по потврдата за неговиот трансфер во Јувентус

Првата изјава на Артур по потврдата за неговиот трансфер во Јувентус

Бразилскиот фудбалер Артур Мело ја даде и првата изјава откако се потврди неговото преминување во редовите на Јувентус.

Размената Артур – Пјаниќ вчера беше потврдена, па Бразилецот ќе игра во редовите на Јувентус.

„Му благодарам на Јувентус за интересот. Знам дека одам во голем клуб. Не чекаат големи предизвици и сигурен сум дека заедно со соиграчите успешно ќе ги поминеме. Сега сум фокусиран на Барселона и целите кои треба да ги оствариме“, изјави Артур.

Бразилецот со Јувентус потпиша договор на пет години.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ловрен го напушта Енфилд и заминува далеку од Англија

Хрватскиот фудбалски репрезентативец Дејан Ловрен е пред заминување од Енфилд. Иако со Лив…