Дома Фудбал Репрезентации Потегот на Ванијалдум е вистински хит: Од каде се појави топката? (ВИДЕО)

Потегот на Ванијалдум е вистински хит: Од каде се појави топката? (ВИДЕО)

vanijaldum

Овие денови се играат натпреварите од Лигата на Нации, а по тој повод се собраа и репрезентативците на Холандија помеѓу кои очигледно има и еден „магионичар“.

Во прашање е играчот за врска на Ливерпул, Ванијалдум кој на еден од тренинзите изведе интересен потег.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Имено, тој веројатно ја сокрил топката под дресот, но од аголот кој го снима камерата изгледаше како топката да се појавува од никаде.

Во продолжение погледнете го ова навистина интересно видео.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …