Дома Фудбал Светско првенство во фудбал Потврдено: Бразил без Нејмар, но и без уште еден играч во следните два натпревари

Потврдено: Бразил без Нејмар, но и без уште еден играч во следните два натпревари

Бразилската фудбалска репрезентација се соочува со проблеми по првиот меч на Мундијалот во Катар, затоа што им се повредија две ѕвезди против Србија (2-0), а тоа се Нејмар и Данило.


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Нејмар и Данило ќе мора да паузираат одреден период, а бразилски „Глобо“ објави дека ги чека пауза до нокаут-фазата на Светското првенство.

Ѕвездата на ПСЖ има повреда на лигаментите на зглобот, додека Данило ги истегнал лигаментите на скочниот зглоб, па во следниот период ќе одмораат и со нив ќе работи медицинска екипа.

Бразил в понеделник игра против Швајцарија, додека четири дена подоцна ќе се соочи со Швајцарија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал

Проверете

Магична асистенција на Меси, Аргентина води 🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Рапрезентацијата…