Дома Фудбал Англија Постигнат договор: Халанд потпишува договор вреден 20 милиони фунти

Постигнат договор: Халанд потпишува договор вреден 20 милиони фунти

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Ерлинг Халанд (22) ќе потпише повеќемилионски договор со американската компанија „Најк“, пренесува новинарот Дејвид Орнстин.

Според информациите кои пристигнуваат, Халанд го чека договор вреден околу 20 милиони фунти. „Адидас“ и „Пума“ исто така преговараа околу потпишување на договорот со Халанд, но очигледно Норвежанецот ја избрал американската фирма.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Вредноста на Халанд се проценува на 170 милиони евра, а со Манчестер Сити има договор до јуни 2027 година. Сезонава постигна 33 гола на 32 натпревари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…