Дома Фудбал Останато Постигнат договор: Фернандо Сантош повторно ќе води репрезентација

Постигнат договор: Фернандо Сантош повторно ќе води репрезентација


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Фернандо Сантош наскоро би требало да ја преземе репрезентацијата на Полска, објави познатиот италијански новинар Фабрицио Романо.

По неуспехот на Мундијалот во Катар, фудбалскиот сојуз на Португалија се раздели со 68-годишниот стратег кој ја одведе репрезентацијата до европската титула во 2016 огдина.

Полјаците сметаат дека Сантош е вистинскиот човек за нив и му понудиле договор до јуни 2026 година.

Пред себе ќе има јасна цел, а тоа еп ласман на наредното Европско првенство во Германија во 2024 година и на Мундијалот кој се игра во 2026 во САД, Мексико и Канада.

Според информациите треба да се финализираат само детал и Сантош да биде промовиран во наследник на Чеслав Михеневиќ кој си замина по поразот од Франција на Светското првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Гундоган се сели во Серија А

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на Манчестер Сити, Илкај Гундоган …