Дома Фудбал Останато Поранешниот шпански репрезентативец: Сопругата купи еден камион тоалетна хартија

Поранешниот шпански репрезентативец: Сопругата купи еден камион тоалетна хартија

Пандемијата со коронавирусот го запре фудбалот и спортот воопшто, голем дел од луѓето се во домашен карантин и изолација. Во светот можеше да се забележи и дека луѓето покрај некои други работи многу купуваат и тоалетна хартија.

Поради таквата ситуација се појави и предизвикот помеѓу играчите со жонглирање на тоалетна хартија. На оваа тема зборуваше и шпанскиот напаѓач Нолито.

„Што правиме во карантинот? Мојата сопруга купи еден камион тоалетна хартија. Така ни минува денот, опкружени сме со тоалетна хартија“, нзи смеа изјави Нолито за „Марка“, а потоа беше посериозен:

„Вежбам по неколку часа, добиваме инструкции од кондиционите тренери како да останеме во дорма. Тука е и телефонот, а со моите три ќерки времето брзо минува“, додаде поранешниот шпански репрезентативец и член на Манчестер Сити кој денес го носи дресот на Севиља.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Сакаше ли Мурињо со фотографијата стара 10 години да испрати некаква порака? 📸

Meнаџерот на Тотенхем Жозе Мурињо се најде во центарот на вниманието поради неговата после…