Дома Македонски спорт Поранешниот селектор на Македонија нов тренер на ГРК Тиквеш!

Поранешниот селектор на Македонија нов тренер на ГРК Тиквеш!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Тимот на ГРК Тиквеш објави големо засилување за идната сезона, на клупата на овој тим седнува поранешниот селектор на македонската репрезентација, Данило Брестовац.

„Некогашниот репрезентативен голман на Македонија и голман на повеќе македонски клубови. Помошен тренер на Лино Червар и Ивица Обрван во Македонската ракометна репрезентација. До пред 1 година Селектор на Македонската ракометна репрезентација, ДАНИЛО БРЕСТОВАЦ е нов тренер на ГРК ТИКВЕШ 2014“, соопштија од Тивкеш.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓ Капитенот на репрезентацијата на Македонија,…