Дома Луд Спорт Поранешен австриски репрезентативец застрелан во Виена!

Поранешен австриски репрезентативец застрелан во Виена!


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Поранешниот австриски фудбалер и репрезентативец Волкан Кахраман е убиен на улиците во Виена по расправија во кафе-бар, јавуваат австриските медиуми.

Според новинската агенција „АПА“, 43-годшниот Караман бил застрелан од 46-годишен човек напладне по кратка расправија, по што убиецот се самоубил.

Австриските медиуми шпекулираат дека причина за оваа трагедија е љубомората. Оттаму додаваат дека на местото на несреќата се собрале членови на семејството на двајцата починати и дека меѓу нив дошло до конфликт.

Кахраман играше за јуниорскиот тим на Австрија од Виена и важеше за најголем австриски талент. На 15 години се пресели во холандски Феенорд. Подоцна играше во Турција, а кариерата ја заврши во Австрија.

Тој одигра три натпревари за националниот тим во текот на есента 2002 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Германските навивачи направија хаос во Неапол 🎥

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Вечерва Наполи го пречекува …