Дома Фудбал Италија Порака за Осимен од навивачите на Наполи

Порака за Осимен од навивачите на Наполи

Нигериецот, Виктор Осимен се најде во центарот на вниманието по последните случувања во Наполи, но и покрај тоа беше во стартниот тим вчера против Удинезе.

Осимен се запиша и во листата на стрелци, но голот го прослави прилично „ладно“ и не како што сме навикнале претходно од него.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Од трибините навивачите испратија и порака до напаѓачот:

„Надвор од секое поединечно однесување, почитувањето на дресот останува прва заповед“, гласеше транспарентот од трибините.

Ќе потсетиме, Осимен се налути поради видеото во кое се исмјеува за промашениот пенал против Болоња, а беше објавено на социјалните мрежи на Наполи. Напаѓачот ги избриша и сите силики во дресот на клубот од Неапол.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Трагедија во Бразил: Во сообраќајна несреќа загина 25-годишен фудбалер

Тажна вест пристигнува од Бразил, медиумите во оваа земја пренесуваат дека починал Адриано…