Дома Македонски спорт Пораз од 10:0 за фудбалерките во последниот натпревар од квалификациите

Пораз од 10:0 за фудбалерките во последниот натпревар од квалификациите

Женската репрезентација на Македонија забележа убедлив пораз во последниот натпревар од квалификациите за Светското првенство 2023 година.

Избраничките на селекторот Кирил Изов на гостински терен против Австрија беа поразени со 10:0.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


По првото полувреме Австријките водеа со 4:0, а во вториот дел дадоа шест гола. Никол Биља постигна хет-трик.

Македонија: Панчурова, Јошевска, Николовска, Милчевска, Живиќ, Мустафа, Шемсовиќ, Андревска, Андонова, Максути, Рочи;

Фото: ФФМ

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Мајсторија во ПМФЛ: Фудбалер на Работнички постигна гол со „ножички“ 🎥

Фудбалерот на Работнички Гандо го постигна дефинитивно голот на 21. коло ПМФЛ. Во натпрева…