Дома Македонски спорт Полувреме: Младинците имаат игра и водство против Ерменија 🎥

Полувреме: Младинците имаат игра и водство против Ерменија 🎥

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година денес го игра натпреварот против Ерменија во квалификациите за Европското првенство.

Во првото полувреме македонските репрезентативци прикажаа добра игра и заслужено имаат предност од 0:1. Голот за водство беше дело на фудбалерот на Шкупи, Марко Ѓоргиевски. Пред голот на Ѓорѓиевски во 25. минута создадовме неколку сериозни прилики со кои како да го најавивме водството.

Ерменците имаа голема шанса 7-8 минути после нашиот гол, тогаш Денковски се истакна на голот.

СОСТАВОТ СО КОЈ СТАРТУВАВМЕ:

Денковски, Хајдари, Младеновски, Манев, Шеји, Гроздановски, Адем, Антовски, Воша, Рустемовски и Ѓорѓиевски.

ЛИНК КАДЕ ШТО МОЖЕ ДА ГО СЛЕДИТЕ НАТПРЕВАРОТ – ТУКА

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Евра: Кој е Рагник дали е воопшто тренер?

Ралф Рагник денес и официјално беше претставен како нов менаџер на Манчестер Јунајтед, Гер…