Дома Фудбал Останато Познат првиот фаворит за наследник на Тухел во Баерн

Познат првиот фаворит за наследник на Тухел во Баерн

Сегашниот тренер на Брајтон, Де Зерби е еден од најбараните и ќе има голем избор каде да ја продолжи кариерата.

Според последните информации тој е фаворит за наследник на Томас Тухел во Баерн Минхен.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Имено, Де Зерби е омилен кај новиот директор на Баерн, Еберл и негова желба е тој да замени Тухел кој заминува на крајот од сезоната.

За Де Зерби се интересираше и Барселона, меѓутоа проблемот за каталонците е што не би биле во можност да ја платат откупната клазула за него.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…