Дома Топ вести Познат првиот фаворит за наследник на Зидан

Познат првиот фаворит за наследник на Зидан

Зинедин Зидан освои многу важни трофеи со Реал Мадрид во претходните сезони, па навивачите поради тоа го сакаат, иако има и дел кои бараат негова оставка по серијата лоши резултати сезонава.

Шпанските медиуми почнаа да шпекулираат дека Зидан ќе добие отказ од претседателот Флорентино Перез, кој не е задоволен. Клучен ќе биде последниот дуел во ЛШ со Мехенгладбах и дали „кралевите“ ќе успеат да се пласираат во следната фаза.

Шпанските медиуми тврдат дека прв фаворит за нов менаџер е Маурисио Покетино. Аргентинецот е без ангажман и чека само повик за да пристигне во Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

„Играчите со диктатор како Мурињо се однесуваат како овци“

Поранешниот фудбалер на Ливерпул Стен Колмор го нарече Жозе Мурињо диктатор. Колмор денес …