Дома Фудбал Останато Познати финалистите за наградата „Голден Бој“

Познати финалистите за наградата „Голден Бој“

„Тутоспорт“ ја објави листата на 40 финалисти кои конкурираат за наградата „Голден Бој“.

Конкуренцијата во која се наоѓа и играчот кој има македонски корени Дејан Кулушевски оваа година е многу силна. Покрај Кулушевски кандидати се Ансу Фати од Барселона, Алфонсо Дејвис од Баерн Минхен дваоецот на Борусија Дортмунд Џејсон Санчо-Ерлинг Халанд, Фил Фоден од Манчестер Сити, Сандро Тонали од Милан, Габриел Мартинели од Арсенал, Родриго и Винисиус од Реал Мадрид…


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Непишано правило е дека добитникот на оваа награда подоцна станува топ класа во светскиот фудбал.

Во минатото наградата „Голден Бој“ ја добиле Лионел Меси, Вејн Руни, Пол Погба, Цеск Фабрегас, Серхио Агуеро, Килијан Мбапе, Матијас Де Лихт, Жоао Феликс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…