Дома Фудбал Лига на шампиони Познати полуфиналните двојки во ЛШ!

Познати полуфиналните двојки во ЛШ!

Оваа сезона ќе добиеме нов првак во ЛШ откако Баерн синоќа испадна во четвртфиналето во ЛШ.

Лигата на шампионите влегува во самата завршница, а после вечерашните натпревари дознавме кои екипи остварија пласман во полуфиналето.

После ПСЖ и Челси, кои синоќа остварија пласман во полуфиналето, вечерва им се придружија Реал Мадрид и Манчестер Сити.

Тоа значи дека во полуфиналето ќе ги гледаме дуелите ПСЖ – Манчестер Сити и Реал Мадрид – Челси.

Првите натпревари се играат на 27. и 28. април, додека реванш натпреварите се на распоредот седум дена подоцна. Финалето се игра на 29. мај во Истанбул.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Алиоски со емотивна порака се збогува од Лидс🎥

Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски денес преку видео порака се збогува со навивачи…