Дома Фудбал Останато Подолски ќе го истепаше судијата на хуманитарен натпревар кој тој го организираше 🎥

Подолски ќе го истепаше судијата на хуманитарен натпревар кој тој го организираше 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Прославениот германски фудбалер Лукас Подолски направи инцидент на хуманитарен натпревар во чија организација учествуваше и тој.

Подолски успеа да го изнервира главниот судија, по што го навредуваше, а тој му возврати со црвен картон.

Тензиите не се смирија ни по излегувањето на Подолски од теренот, зашто сакаше и физичка пресметка со судијата, па мораа да реагираат и останати членови на екипата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Монца во следните сезони ќе се бори за Скудето“

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Eкипата на Монца мин…