Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Поглендете ја најтажната фотографија: Кавани му ги уништи сништата на ова мало момче (ФОТО)

Поглендете ја најтажната фотографија: Кавани му ги уништи сништата на ова мало момче (ФОТО)

По синоќешната елиминација на Португалија од СП во Русија, настана веројатно најтажната фотографија во досегашниот дел од Мундијалот.

Уругвај ја порази Португалија со 2:1 по погодоците на Кавани, а тоа и тоа како го растажи еден од најмладите навивачи на репрезентацијата на Португалија кој долго сам седеше на трибините по дуелот.

Малото момче од Португалија беше неверојатно тажно што веќе нема да ги гледа Кристијано Роналдо и дружината, па по мечот стана сопственик на веројатно натажната слика која го обиколи светот.

Сепак, пред него сигурно се уште многу Мундијали, па очекувано е да има уште многу шанси да се весели на успесите на својата репрезентација.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

СЕДИ ДОМА И ПОТСЕТИ СЕ: Легендарни дуели од Премиер лигата (видео)

Во време кога има недостаток на спортски настани, а и препораките се да седиме дома, добро…