Дома Фудбал Англија Погба со еден збор на Твитер ја ‘здрма’ фудбалската јавност: Што се подготвува?

Погба со еден збор на Твитер ја ‘здрма’ фудбалската јавност: Што се подготвува?

Фудбалскиот репрезентативец Пол Погба денеска со објавата на Твитер прилично ја заинтригира фудбалската јавност.

Тешко е да се разбере зборот „Утре“, но самиот начин на кој ја објави пораката наведува на размислување, посебно кај навивачите на Јунајтед.

Свесни сме за разните маркетиншки трикови и можеби ова е еден од тие, а од друга страна, можеби Погба донел одлука за продолжување на кариерата?

Многу се пишуваше за незадоволството на Погба на Олд Трафорд, за потенцијално враќање во Торино, трансфер во некој друг клуб, па со нетрпение се чека тоа „Утре“ кое играчот го најави.

27-годишниот Французин оваа сезона во ПЛ одигра само 16 натпревари и постигна само еден погодок.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Официјално: Рома службено го загуби мечот со Верона

Италијанската фудбалска федерација денес донесе одлука мечот од првото коло од Серија А по…