Дома Фудбал Останато Погба се огласи и застана во одбрана на Ибрахимовиќ

Погба се огласи и застана во одбрана на Ибрахимовиќ

Златан Ибрахимовиќ денес е во центарот на вниманието после синоќешното дерби против Интер.

Ибрахимовиќ имаше голема расправија со Ромелу Лукаку, паднаа тешки зборови, а за малку беше избегната физичка пресметка.

Помеѓу другото Ибрахимовиќ му дофрлил на Лукаку да оди да си ги прави своите вуду глупости. Поради овие зборови многумина го обвинија Ибрахимовиќ за расизам, па во негова одбрана застана Пол Погба.

„Златан….. расист? Тој ме сака премногу, така да тој е последната личност за која ќе помислам дека е расист. Ајде, не зборувајте глупости“, напиша Погба на социјалните мрежи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Фудбалер на Брајтон: Јас сум најдобриот играч за врска во Премиер лигата

Фудбалерот на Брајтон кој има 25 години, Ив Бисум, се смета себе за најдобар играч за врск…