Дома Фудбал Италија Повеќе нема дилеми: Пијатек потпиша за Милан!

Повеќе нема дилеми: Пијатек потпиша за Милан!

Овие денови се најавуваше дека овосезонската сензација во Серија А, Пијатек ќе направи трансфер од Џенова во Милан, а тоа сега е потврдено и официјално.

Милан за услугите на овој 23-годишен полски напаѓач плати 35 милиони евра, а Пијатек потпиша четири ипол годишен договор со Росонерите.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Пијатек во Милан пристигнува како замена за Гонзало Игуаин, кој исто така го комплетираше трансферот во Челси.

Инаку, Пијатек оваа сезона одигра 21 натпревар за Џенова во сите натпреварувања, и постигна 19 погодоци и една асистенција.

Наводно Полјакот веќе го одбрал бројот на дресот кој ќе го носи во Милан, а тоа е бројот 19.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Познат фаворитот за потписот на Зиркзе

Ѕвездата на Болоња и холандски репрезентативец Џошуа Зиркзе е на мета на многу клубов…