Дома Македонски спорт „Победници“ – ќе гледаме документарец за Игор Ангеловски и ѕвездената генерација! 🎥

„Победници“ – ќе гледаме документарец за Игор Ангеловски и ѕвездената генерација! 🎥

Фудбалската репрезентација на Македонија ова лето за првпат ќе настапи на едно Европско првенство.

По тој повод „Види Вака“ подготвува документарен филм за селекторот Игор Ангеловски и генерацијата која ја донесе најголемата фудбалска радост во државава. Филмот ќе го носи името победници и со нетрпение чекаме да го погледнеме.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Фудбалерите го одработија првиот тренинг во Амстердам 📸

Maкедонската фудбалска репрезентација ја чека натпреварот од последното коло во групата на…