Дома Македонски спорт Мак фудбал Победа брзо го избра новиот тренер – Јане Николоски!

Победа брзо го избра новиот тренер – Јане Николоски!

Екс-македонскиот голман, легендарниот Јане Николоски е нов тренер на второлигашот Победа од Прилеп.

Николоски во Победа го наследува Филип Мирчевски кој доби отказ по слабиот старт на сезоната во ВМФЛ.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Јане Николоски е големо фудбалско име во македонската јавност, а во кариерата како тренер ги водеше екипите на: АЕЛ Лимасол, Хоризонт Турново, Победа, Слога Виница, Борец…Исто така беше задолжен и за младите категории во Победа.

Последниот ангажман во македонскиот фудбал пред враќањето во Прилеп, Николоски го имаше во Шкупи каде што работеше како спортски директор.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

По Италијанец – Србин на клупата на Брера!

Управата на ФК АП Брера Струмица за шеф на стручниот штаб го именуваше Бојан Круљ од Србиј…